Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Self-dual normal bases for infinite odd abelian Galois ring extensions
Högskolan Väst, Institutionen för teknik, matematik och datavetenskap.ORCID-id: 0000-0001-6594-7041
2006 (Engelska)Ingår i: Acta Arithmetica, ISSN 0065-1036, E-ISSN 1730-6264, Vol. 123, nr 1, s. 1-8Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
Polska Akademia Nauk , 2006. Vol. 123, nr 1, s. 1-8
Nationell ämneskategori
Matematik
Forskningsämne
TEKNIK, Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:hv:diva-235DOI: 10.4064/aa123-1-1OAI: oai:DiVA.org:hv-235DiVA, id: diva2:214626
Tillgänglig från: 2009-05-06 Skapad: 2009-05-06 Senast uppdaterad: 2017-12-13Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Övriga länkar

Förlagets fulltext

Personposter BETA

Lundström, Patrik

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Lundström, Patrik
Av organisationen
Institutionen för teknik, matematik och datavetenskap
I samma tidskrift
Acta Arithmetica
Matematik

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

doi
urn-nbn

Altmetricpoäng

doi
urn-nbn
Totalt: 184 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf